Rezultate 2012
Data
Concurs
Localitate
Nume
Categorie
Loc
03.01
Winter Tri Challenge
Izvorani
Daniel Sărdan
Ștafetă Masculin
2
11.03
Argeș Winter Challenge
Pitești
László Szigyártó
M 30-39 Hobby
1
11.03
Argeș Winter Challenge
Pitești
Marian Marin
M 30-39 Hobby
3
11.03
Argeș Winter Challenge
Pitești
Andrei Ianos
M 30-39 Profi
2
11.03
Argeș Winter Challenge
Pitești
Robert Mircea Gustav
M 40+ Profi
2
11.03
Argeș Winter Challenge
Pitești
Eduard Grosu
M Profi Open
1
11.03
Argeș Winter Challenge
Pitești
Zsuzsa Gyurka
F Open
1
25.03
Clujul Pedalează – Etapa I Napolact
Cluj-Napoca
Eduard Grosu
Expert UCI
1
25.03
Clujul Pedalează – Etapa I Napolact
Cluj-Napoca
Andrei Ianos
Expert Open
1
25.03
Clujul Pedalează – Etapa I Napolact
Cluj-Napoca
Zsuzsa Gyurka
Expert UCI
1
07.04
Maros Bike XCO Cup UCI C2
Cluj-Napoca
Robert Mircea Gustav
Open Master
2
07.04
Maros Bike XCO Cup UCI C2
Cluj-Napoca
Andrei Ianos
Open Master
2
07.04
Maros Bike XCO Cup UCI C2
Cluj-Napoca
Zsuzsa Gyurka
F Hobby 15+
1
09.04
Gârboavele XC
Galați
Cosmin Ditomozu
M Avansați Open
3
09.04
Gârboavele XC
Galați
Alexandru Stancu
M Hobby Open
2
09.04
Gârboavele XC
Galați
László Szigyártó
M Avansați Open
2
29.04
Maratonul Făgetului
Cluj-Napoca
Robert Mircea Gustav
M 70km
1
29.04
Maratonul Făgetului
Cluj-Napoca
Zsuzsa Gyurka
F 70km
1
29.04
Maratonul Făgetului
Cluj-Napoca
Andrea Sandor
F 70km
1
29.04
Maratonul Făgetului
Cluj-Napoca
Paul Puiu
M 30-39
2
29.04
Maratonul Făgetului
Cluj-Napoca
Emese Fodor
F 30-39
1
29.04
Trofeul Chindiei
Târgoviște
Patricia Plumbota
F Open traseu scurt
1
29.04
Trofeul Chindiei
Târgoviște
Doina Țiței
F Open traseu lung
2
06.05
Primăvara pe 2 Roți
Târgu-Mureș
Andrea Sandor
Semimaraton
1
06.05
Primăvara pe 2 Roți
Târgu-Mureș
Emese Fodor
Semimaraton
1
06.05
Primăvara pe 2 Roți
Târgu-Mureș
Zsuzsa Gyurka
Maraton
1
06.05
Primăvara pe 2 Roți
Târgu-Mureș
Robert Mircea Gustav
Maraton
2
06.05
My MTB Race
Iași
László Szigyártó
Traseu lung
1
13.05
Prima Evadare
București
Cosmin Ditomozu
M 20-29
2
13.05
Prima Evadare
București
László Szigyártó
M 30-39
3
13.05
Prima Evadare
București
Robert Mircea Gustav
M 40-49
3
13.05
Prima Evadare
București
Emese Fodor
F Open
2
13.05
Prima Evadare
București
Zsuzsa Gyurka
F Open
1
26.05
Emmeduesport Cup / șosea
Ploiești
Zsuzsa Gyurka
F Open
1
27.05
Emmeduesport Cup / MTB
Ploiești
Zsuzsa Gyurka
F Open
1
27.05
Emmeduesport Cup / MTB
Ploiești
Cosmin Ditomozu
M traseu lung
2
27.05
Emmeduesport Cup / MTB
Ploiești
Ștefan Ionuț Anghelache
M traseu scurt
3
27.05
Emmeduesport Cup / MTB
Ploiești
László Szigyártó
M traseu scurt
4
27.05
Michelin MTB Maraton
Zalău
Andrei Ianos
M Elite traseu lung
3
27.05
Michelin MTB Maraton
Zalău
Andrea Sandor
F 19-29
2
27.05
Michelin MTB Maraton
Zalău
Emese Fodor
F 30-39
1
02.06
Maratonul Medieval Mediaș
Mediaș
László Szigyártó
M 50km
1
02.06
Maratonul Medieval Mediaș
Mediaș
Zsuzsa Gyurka
F 50km
1
02.06
Maratonul Medieval Mediaș
Mediaș
Robert Mircea Gustav
M 80km
3
02.06
Maratonul Medieval Mediaș
Mediaș
Andrea Sandor
F 50km
3
02.06
Maratonul Medieval Mediaș
Mediaș
Emese Fodor
F 80km
1
02.06
Triatlon Fără Asfalt
2 Mai
Daniel Sărdan
Ștafetă Masculin
2
02.06
VTriatlon Fără Asfalt
2 Mai
Doina Țiței
Ștafetă Feminin
1
08-10.06
Bike 3 Mountains
Fundata
Paul Puiu
M Solo
3
08-10.06
Bike 3 Mountains
Fundata
L. Szigyártó, M. Marin
Echipă Masculin
3
08-10.06
Bike 3 Mountains
Fundata
E. Fodor, A. Sandor
Echipă Feminin
1
17.06
Țara Bârsei XCM
Brașov
László Szigyártó
M 30-39
1
30.06
DHS Corvin MTB
Hunedoara
Doina Țiței
F 25-35
3
30.06
DHS Corvin MTB
Hunedoara
Andrea Sandor
F 18-25
2
30.06
DHS Corvin MTB
Hunedoara
Zsuzsa Gyurka
F 14-17
1
30.06
DHS Corvin MTB
Hunedoara
Ionuț Sdrăilă
M 18-25
2
07.07
MTB Maraton
Baia Mare
Andrea Sandor
F
2
07.07
MTB Maraton
Baia Mare
Emese Fodor
F
1
07.07
MTB Maraton
Baia Mare
Árpád Kelemen
M
1
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Árpád Kelemen
M Open
2
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Árpád Kelemen
M 19-29 traseu lung
2
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Andrei Ianos
M 30-39 traseu lung
3
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Robert Mircea Gustav
M 40+
2
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Emese Fodor
F Open traseu lung
1
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Zsuzsa Gyurka
F 14-18 traseu mediu
1
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Andrea Sandor
F 19-29 traseu mediu
1
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Doina Țiței
F 19-29 traseu mediu
3
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Daniel Sărdan
M 30-39 traseu mediu
2
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Paul Puiu
M 30-39 traseu mediu
3
08.07
Surmont MTB Challenge
Azuga
Cosmin Ditomozu
King of the Hill
3
13-15.07
Saint Ana Lake Exterra Triathlon
Tușnad
Emese Fodor
F 30-39
1
17.07
Campionatele Naționale de MTB XCO
Păltiniș
Robert Mircea Gustav
M
3
17.07
Campionatele Naționale de MTB XCO
Păltiniș
Andrei Ianos
M
2
17.07
Campionatele Naționale de MTB XCO
Păltiniș
Zsuzsa Gyurka
F
1
21-22.07
Iron Bike
Oradea
Cosmin Ditomozu
M
2
22.07
Saint George MTB Marathon
Sfântu Gheorghe
Paul Puiu
M 30-39 traseu mediu
1
22.07
Saint George MTB Marathon
Sfântu Gheorghe
Árpád Kelemen
M 20-29 traseu lung
1
22.07
Saint George MTB Marathon
Sfântu Gheorghe
László Szigyártó
M 30-39 traseu lung
2
22.07
Saint George MTB Marathon
Sfântu Gheorghe
Andrea Sandor
F traseu lung
1
28.07
Cheile Râșnoavei MTB Maraton
Râșnov
Emese Fodor
F traseu lung
2
28.07
Cheile Râșnoavei MTB Maraton
Râșnov
Zsuzsa Gyurka
F traseu lung
1
28.07
Cheile Râșnoavei MTB Maraton
Râșnov
Sdrăilă Ionuț
M traseu lung
1
28.07
Cheile Râșnoavei MTB Maraton
Râșnov
Andrea Sandor
F traseu lung
3
28.07
Cheile Râșnoavei MTB Maraton
Râșnov
Daniel Sărdan
M traseu lung
3
28.07
Cheile Râșnoavei MTB Maraton
Râșnov
Andrei Ianos
M traseu lung
2
04.05-08
24H Race
Mediaș
László Szigyártó
Ștafetă Masculin
1
04.05-08
24H Race
Mediaș
Marian Marin
Ștafetă Masculin
1
04.05-08
24H Race
Mediaș
Daniel Roșu
Ștafetă Masculin
1
04.05-08
24H Race
Mediaș
Paul Puiu
M Solo
1
05.08
Maratonul Bucegilor
Padina
Doina Țiței
F
3
05.08
Maratonul Bucegilor
Padina
Árpád Kelemen
M Open
1
05.08
Triatlonul Reci
Reci
Emese Fodor
F 30-39 proba olimpică
1
05.08
Banat MTB Marathon
Gărâna
Zsuzsa Gyurka
F 30km
1
05.08
Banat MTB Marathon
Gărâna
Robert Mircea Gustav
M 40+ 80km
1
05.08
Banat MTB Marathon
Gărâna
Robert Mircea Gustav
M Open 80km
3
05.08
Banat MTB Marathon
Gărâna
Andrei Ianos
M Open 80km
2
11.08
Transalpin Bike Marathon
Rânca
Zsuzsa Gyurka
F 35km
1
11.08
Transalpin Bike Marathon
Rânca
Andrei Ianos
M
2
11.08
Transalpin Bike Marathon
Rânca
Robert Mircea Gustav
M 35km
1
11.08
Babadag XC
Tulcea
László Szigyártó
M
1
12.08
Cupa “Crater” XCO Betfia
Oradea
Árpád Kelemen
M
1
19.08
Cupa Tri-Aluta
Reci
Emese Fodor
F
1
19.08
Geiger Mtb Challenge
Sibiu
László Szigyártó
M 50km
2
19.08
Geiger Mtb Challenge
Sibiu
Robert Mircea Gustav
M 50km
1
19.08
Geiger Mtb Challenge
Sibiu
Zsuzsa Gyurka
F 50km
1
19.08
Geiger Mtb Challenge
Sibiu
Árpád Kelemen
M 100km
1
19.08
Triada 2012 Sibiu, Brașov, Târgoviște
NoMad Merida Racing Team
Echipe
3
26.08
Clujul Pedalează, Etapa TVR
Cluj-Napoca
Robert Mircea Gustav
M
3
26.08
Clujul Pedalează, Etapa TVR
Cluj-Napoca
Zsuzsa Gyurka
F
1
01.09
No Stress Triathlon&Party
Neptun, Olimp
Daniel Sărdan
Ștafetă Masculin
1
01.09
No Stress Triathlon&Party
Neptun, Olimp
Doina Țiței
Ștafetă Feminin
1
09.09
Tușnad MTB Maraton
Tușnad
Zsuzsa Gyurka
F 15-18
1
09.09
Tușnad MTB Maraton
Tușnad
Emese Fodor
F 30-39
1
09.09
Tușnad MTB Maraton
Tușnad
Árpád Kelemen
M Open
1
15.09
Red Bull MoonTimeBike, XCO
București
Andrea Sandor
M 30-39
1
15.09
Red Bull MoonTimeBike, XCO
București
Emese Fodor
M Open
3
15.09
Red Bull MoonTimeBike, XCO
București
Alexandru Stancu
M Open traseu scurt
3
15.09
Red Bull MoonTimeBike, XCO
București
Robert Mircea Gustav
F 19-29 traseu lung
1
15.09
Campionatul Balcanic de XCO
Turcia
Zsuzsa Gyurka
F
1
16.09
Trails MTB Fest, XCO
Cheile Grădiștei
Árpád Kelemen
M
1
16.09
Trails MTB Fest, XCO
Cheile Grădiștei
Alexandru Stancu
M
3
22.09
Predeal MTB Trophy
Predeal
Doina Țiței
F
2
22.09
Predeal MTB Trophy
Predeal
Árpád Kelemen
M
1
22.09
Predeal MTB Trophy
Predeal
Andrea Sandor
F
2
22.09
Triatlon Challenge
Mamaia
Daniel Sărdan
Ștafetă Masculin
2
30.09
Maros MTB Marathon
Gilău
Doina Țiței
F 80km
2
30.09
Maros MTB Marathon
Gilău
Árpád Kelemen
M 80km
1
30.09
Maros MTB Marathon
Gilău
Emese Fodor
F 50km
2
30.09
Maros MTB Marathon
Gilău
Andrea Sansor
F 50km
1
23-29.09
Brasil Ride
Brazilia
Z. Gyurka, R. M. Gustav
Echipă Mixt
9
06.10
Mountain Biking Zemes Maraton
Moinești
Árpád Kelemen
M
1
07.10
Campionatul National de MTB
Târgu Mureș
Zsuzsa Gyurka
F
2
07.10
Campionatul National de MTB
Târgu Mureș
Emese Fodor
F
1
20.10
Cupa Vlădeasa
Valea Drăganului
Árpád Kelemen
M
1
20.10
Cupa Vlădeasa
Valea Drăganului
Robert Mircea Gustav
M
1
20.10
Cupa Vlădeasa
Valea Drăganului
Andrea Sandor
F
3
20.10
Cupa Vlădeasa
Valea Drăganului
Emese Fodor
F
2
20.10
Cupa Vlădeasa
Valea Drăganului
Zsuzsa Gyurka
F
1
04.11
Argeș Autumn Race
Pitești
Daniel Sărdan
90 min
3
04.11
Argeș Autumn Race
Pitești
Doina Țiței
90 min
1
04.11
Argeș Autumn Race
Pitești
Árpád Kelemen
140 min
1
04.11
Argeș Autumn Race
Pitești
Robert Mircea Gustav
140 min
3
04.11
Argeș Autumn Race
Pitești
Andrea Sandor
140 min
2
04.11
Argeș Autumn Race
Pitești
Zsuzsa Gyurka
140 min
1